Križni put muškaraca

Tko kaže da nema pobožnih muškaraca?  Na pobožnosti križnog puta svakog korizmenog ponedjeljka nađe ih se stotinjak!

U našoj župnoj crkvi kroz korizmu se redovito moli pobožnost križnog puta, kao i u većini župnih zajednica. No ipak smatramo da se naša župa po nečemu razlikuje od ostalih. Ono što ovim putem želimo istaknuti je križni put za muškarce koji već dugi niz godina ima tradiciju. Iz godine u godinu nas oduševljava posjećenost tog križnog puta  te s ponosom ističemo kako svaki put dođe stotinjak muškaraca.

I ovog, prvog korizmenog ponedjeljka je bilo tako. Na pobožnosti se našlo devedeset i šest muškaraca različite životne dobi koji su pobožno molili i pjevali. Na nekoliko fotografija možete pogledati kako izgleda crkva koja nije puna ‘bakica’ već u prvi plan dolaze muškarci. Bogu hvala na njima i neka se i ostali članovi župne zajednice odvaže za dolazak na pobožnosti u našoj župi.

 

This entry was posted in Aktivnosti. Bookmark the permalink.

Comments are closed.