Susret pastoralnih vijeća Donjomiholjačkog dekanata

U našoj župi se u utorak 11.ožujka  održao susret pastoralnih vijeća dekanata a na temu „Narav, svrha, struktura i zadaće Odbora za liturgiju Župnog pastoralnog vijeća“

Dekan, vlč. Josip Kalmar pozdravio je prisutne, predvodio uvodnu molitvu te riječ predao vlč. Mihaelu Mađareviću, župniku iz Marijanaca koji je predstavio župnim pastoralnim vijećima značaj liturgije u životu vjernika, mjesto i ulogu Župnog pastoralnog vijeća u životu župne zajednice te u sklopu toga i svrhu, strukturu i zadaće Odbora za liturgiju.

Kroz spomenuto predavanje članovi župnih pastoralnih vijeća imali su priliku posvjestiti si važnost liturgije koja je središte i cilj svakog pastorala. Vjernici laici svojim svjesnim i aktivnim sudjelovanjem  daju doprinos liturgiji koja je neizostavni dio slavlja, a sama liturgija vjernike izgrađuje u hramove Duha Svetoga i kao takva treba ostavljati odraz u životu zajednice i pojedinca.

Po završetku službenog dijela predavanja nastavilo se neformalno druženje u komentiranju iznesenog predavanja.

 

This entry was posted in Župne obavijesti. Bookmark the permalink.

Comments are closed.