Sveta misa za početak školske vjeronaučne godine

Sveta misa za početak školske vjeronaučne godine za učenike Osnovne škole „August Harambašić“ Donji Miholjac održana je 21. rujna 2014. godine u 9 sati. Iz svakog razreda po jedan učenik na svetoj je misi čitao, držao plamen, nosio udžbenike, Bibliju, svijeću, vino i hostije.

Na početku svete mise su svi zajedno ušli u crkvu u procesiji, nakon procesije su djeca molila uvodnu molitvu. Poslije propovjedi su se prinosili plamenovi i darovi: plamen ljubavi, mudrost, razum, jakost, snaga, pobožnost, strah božji, savjet i znanje , a od darova su tu svijeća, Biblija, udžbenici, hostije i vino.

Misno slavlje su uljepšali su pjevači i dva solista dječjeg crkvenog zbora „ Mir “, čitači i učenici koji su nosili darove.  Na misi su bili ravnatelj, učitelji, vjeroučitelji naša škole. Cjelokupnu organizaciju preuzela je sestra Nikolina.

Lara Job, 7. C, fotografije Marta Jurčević

 

 

This entry was posted in Aktivnosti. Bookmark the permalink.

Comments are closed.