Gostovanje mladih s Cresa

Naša župa je na blagdan svetih arkanđela proslavila svog zaštitnika, svetog Mihaela te tom prigodom ugostila klapu Senjal  i zbor mladih s Cresa.

Gvardijan samostana svetog Frane u Cresu, pater Zvonko Tuba predslavio je misno slavlje u subotu 27. rujna nakon koje je uslijedio koncert. Okupljeni vjernici u župnoj crkvi imali su priliku poslušati prekrasan koncert upotpunjen meditativnim tekstovima koji su bili svojevrstan uvod u svaku pojedinu izvedbu. Ženska klapa Senjal ostavila je snažan dojam na okupljene vjernike svojim akapela izvedbama, dok je zbor mladih iznenadio glasovnim mogućnostima i skladnim pjevanjem. Nakon desetak izvedenih pjesama i skladbi,  kao što su ‘Hvalospjev ljubavi’, ‘Bog te ljubi’, ‘Vjeruj u ljubav’ i ‘Pravo lice’ uslijedio je  pljesak kao znak zahvale Bogu što nas je okupio iz ljubavi – kako je rekao i sveti Bonaventura „Bog nema drugog razloga za stvaranje osim svoje ljubavi“  a preko pjevanja ovih mladih prenio je tu ljubav Božju na sve članove ove župne zajednice.

Mladi s Cresa animirali su i nedjeljno misno slavlje nakon kojega su nastavili svoje putovanje Slavonijom.

 

This entry was posted in Aktivnosti. Bookmark the permalink.

Comments are closed.