GOSTOVANJE ŽUPNOG MJEŠOVITOG PJEVAČKOG ZBORA SV. CECILIJA U MAĐARSKOJ

Župni mješoviti pjevački zbor Sv. Cecilija iz D. Miholjca gostovao je na svetkovinu Bogojavljenja, 6. siječnja 2016.g. u Harkanyu na tradicionalnom susretu članova Hrvatske manjinske samouprave – Harkany.Gostovanje je realizirano na poziv predsjednice HMS-Harkany, gđe Žužanj Gregeč, članice Đurđice Radošna Ferencenj i župnika Župe Srca Isusova u Harkanyu, preč. Ladislava Ronte. Susret je započeo misnim slavljem u harkanyskoj župnoj crkvi u 17 sati. Misno slavlje je predvodio miholjački župnik vlč. Josip Antolović uz koncelebraciju preč. Ladislava Ronte. Pjesmom je misu predvodio župni mješoviti pjevački zbor Sv. Cecilija koji je za tu prigodu lijepo i složno pjevao božićne pjesme. Nakon mise uslijedio je Božićni koncert. Zbor je pod ravnanjem dirigentice Silvije Ježić Knežević, prof glazbe i uz orguljsku pratnju voditeljice zbora, s. Deodate Kočonda, izveo slijedeće skladbe:Iznad naših se poljana (trad. francuska), Tiha noć (J. Gruber), Hajdmo, hajdmo (I. Okruglić), U noći zvjezdanoj (F. Cuperini), Offertorium pastorale (I. Zajc) – solisti: Silvija Ježić Knežević-sopran i Marija Galović-alt, Transeamus (J. Schnabel)  i Radujmo se i kličimo (G. F. Handel). Koncert je snimala reportažna ekipa Regionalnog TV centra Pečuh.

Nakon službenog dijela programa susret je nastavljen druženjem uz večeru i pjesmu u obližnjem Kulturnom domu Harkany.

 

 

This entry was posted in Župne obavijesti. Bookmark the permalink.

Comments are closed.