ZLATNA HARFA 2016.

Donji Miholjac je ponovno ugostitelj „Zlatne harfe“ koja se održala 7. svibnja 2016. Prvi dio bio je u crkvi Sv. Mihaela arkanđela.  Dječji župni zbor „Mir“ i zbor dječaka „Oca Teodozija“, iz Donjeg Miholjca ugostio je zbor „Maranatha“ iz Koške, zbor „Krijesnice“ iz Viljeva, zbor „Marijine zvjezdice“ iz Rakitovice i zbor „Mirjam“ iz Valpova. U organizaciji je sudjelovalo 13 mladih animatora i 14 djece viših razreda koji su ugostili zborove, dijelili im zakusku i vodili igre. Okupljanje je počelo u 9 h. U 10h bila je misa koja je trajala do 11h. Poslije  sv. mise bila je smotra zborova od 11 do 12h. Nakon smotre djeca su se dijelila u skupine za igre Tratinčice, Ljubičice, Đurđice, Tulipane i Ljiljane. Prije igara djeca su sa svojim skupinama išla po čips, sokić i kroasanu. U 12.30h počele su igre koje su potrajale jedan sat. U 1.30h dijelio se sladoled, a nakon sladoleda je bio ples. Poslije programa zborovi su mogli obići kulturne znamenitosti našega grada uz pratnju vodiča, ako su htjeli.

Paula Prološčić 7.c