ADVENT U D. MIHOLJCU

Paljenjem prve adventske svijeće ispred dvorca Mailath, 2. prosinca 2017.g. u 17 sati, započela je manifestacije “Advent u D. Miholjcu”. Ovo je druga godina održavanja manifestacije koju zajedno organiziraju Župa Sv. Mihaela arkanđela i gradsko poglavarstvo. 

Program su pjesmom započeli dječji zborovi društva “Naša djeca” i dječjeg vrtića “Pinokio” iz D. Miholjca a kratko duhovno razmatranje imao je vlč. Petar Maskaljević, donjomiholjački župni vikar. Okupljeni vjernici su se nakon paljenja svijeće uputili u župnu crkvu na Službu riječi koju je predvodio preč. Josip Antolović, župnik. Naredna tri tjedna svijeće će paliti zajednica mladih, obiteljska generacija i generacija treće životne dobi. U okviru ove manifestacije u gradu će se održavati koncerti, glazbene večeri i priredbe čiji su nositelji sve značajnije kulturne i obrazovne institucija i udruge. Posljednjeg tjedna će se uključiti i mali poduzetnici i OPG-ovi sa svojom ponudom proizvoda ispred dvorca Mailath. U manifestaciju je ove godine uključeno i prigradsko naselje Sv. Đurađ.

This entry was posted in Župne obavijesti. Bookmark the permalink.

Comments are closed.