BIBLIJSKA VEČER PONEDJELJKOM

Na poticaj župnika preč. Josipa Antolovića, ove jeseni održana su u župi predavanja o Sv. Pismu u svjetlu suvremene biblijske teologije. Predavanja je bilo 6 a predavači su bili vlč. Krešimir Bulat i s. Monika Hančić. Posljednje, 6. predavanje na temu Stvaranje svijeta i čovjeka u svjetlu Biblije, održao je 4. prosinca 2017.g. Davor Šamadan, dipl. teolog.

Na početku predavanja prisutne je pozdravio župnik Antolović rekavši da “večeras zaokružujemo ciklus predavanja o Sv. Pismu i nastavljamo redovite susrete Biblijske skupine sa predviđenim metodama rada u biblijskoj skupini.” Gosp. Šamadan je pojasnio biblijsku priču o stvaranju svijete i čovjeka smjestivši je u znanstveni i povijesni okvir te rekao što o njoj kaže današnja teološka misao. Nabrojao je razne teorije o nastanku svemira a zadržao se i obrazložio neke antičke teorije o nastanku svijeta. Nakon predavanja razvila se živa rasprava među slušateljima.

 

This entry was posted in Župne obavijesti. Bookmark the permalink.

Comments are closed.