ADVENTSKO BOŽIĆNI KONCERT OPERNOG ZBORA HNK IZ OSIJEKA

Manifestacija Advent u D. Miholjcu je nakon paljenja treće adventske svijeće ispred dvorca Mailath nastavljena koncertom opernog zbora HNK iz Osijeka. Koncert je održan 17. prosinca 2017.g. nakon večernje svete mise u župnoj crkvi Sv. Mihaela arkanđela. Zbor, kojim je dirigirao Davor Kelić, predstavio se sa dvadesetak adventskih i božićnih pjesama. U repertoar su uvrštene većim dijelom poznate tradicionalne pučke liturgijske pjesme i nekoliko misnih pjesama stranih autora na latinskom a izvodili su ih, osim zbora i solisti.Publika, koja je u lijepom broju prisustvovala koncertu, nesebičnim je pljeskom darovala svaku izvedenu skladbu i zauzvrat od zbora dobila na poklon još tri pjesme izvan predviđenog repertoara. Na kraju koncerta zboru i publici obratio se donjomiholjački gradonačelnik Goran Aladić riječima: “Zahvaljujem opernom zboru HNK na vrhunskoj izvedbi kojom su nam obogatili ovu nedjeljnu večer i publici koja je vaš nastup nagradila ovim gromoglasnim pljeskom! Želim vam svima čestit Božić i sretnu, veselu i zdravu 2018. godinu!” Posljednje riječi uputio je župnik, preč. Josip Antolović rekavši: “Lijepo ste nas uveli u ovu predbožićnu osminu, hvala vam što ste  nam na ovu Treću, radosnu nedjelju Došašća zaista i donijeli radost svojim nastupom. Također čestitam svima Božić i Novu Godinu!” Nakon koncerta je za članove zbora u pastoralnom centru priređen mali domjenak.

This entry was posted in Župne obavijesti. Bookmark the permalink.

Comments are closed.