BLAGOSLOV SPOMEN BISTE STJEPANA RADIĆA

Donjomiholjački župnik i dekan preč. Josip Antolović blagoslovio je 22. prosinca 2017.g. u 11 sati spomen bistu Stjepana Radića koja je postavljena ispred zgrade INA d.d. Zagreb, a udaljena dvadesetak metara od župne crkve Sv. Mihaela arkanđela u D. Miholjcu. U postavljanju biste svoj doprinos su dali općina Magadenovac, Grad D. Miholjac, članovi udruge Čuvari slavonske tradicije i Hrvatska seljačka stranka.

Na početku programa nazočnima se obratio Valent Poslon ispred udruge Čuvari slavonske tradicije rekavši da postavljanjem ove biste Udruga želi započeti odavanje počasti ljudima čija imena nose ulice D. Miholjca i čije djelovanje je ostavilo traga u povijesti našega grada koji se može pohvaliti tisućljetnim postojanjem. “Prvo od tih imena je Stjepan Radić u čijoj se ulici sada nalazimo a prve do nje su ulice Pavla Radića i Đure Basaričeka koji su ugradili temelje hrvatske državnosti” – rekao je gosp. Valent. Nakon pozdravnih riječi donjomiholjačkog gradonačelnika Gorana Aladića prisutne je ispred uprave naftnog polja Beničanci pozdravila Ksenija Meško. Ona je izrazila radost što je bista postavljena ispred ININE zgrade koja obilježava 45 godina postojanja u D. Miholjcu. Nakon polaganja vijenca bistu je blagoslovio preč. Antolović i molitvu završio riječima: “Blagoslovi Bože spomen obilježje vođi Hrvatske seljačke stranke Stjepanu Radiću. Neka u našim srcima na prvom mjestu bude Bog i Hrvati jer Ti Bože ljubiš sve narode svijeta pa tako i naš narod. Svi mi putujemo u dom koji spremaš onima koji Te ljube!”

This entry was posted in Župne obavijesti. Bookmark the permalink.

Comments are closed.