ZLATNA HARFA DONJOMIHOLJAČKOG I VALPOVAČKO DEKANATA

Donjomiholjačka župna crkva Sv. Mihaela arknađela ugostila je 12.svibnja 2018.g. oko 200 pjevačica i pjevača osnovnoškolskog uzrasta na smotri “Zlatna harfa”. Prije nastupa zborova pjevači su slavili svetu misu u 10,30 sati. Predvodio ju je vlč. Vjekoslav Lulić, župnik u Veliškovcima uz celebrante vlč. Mateja Glavicu, župnika u Petrijevcima i donjomiholjačkog župnog vikara vlč. Petra Maskaljevića koji je i propovijedao. Vlč. Maskaljević je djeci ispričao dvije kratke priče o nagradama koje Isus daje onima koji su velikodušni prema Bogu i ljudima i završio riječima:”Draga djeco, došli smo danas dati hvalu, slavu i čast Gospodinu. Trebamo imati srce otvoreno za druge poput današnjeg sveca Sv. Leopolda Bogdana Mandića. Pozvani smo biti jedni drugima na usluzi otvorena srca. Gospodin nam želi uzvratiti ljubavlju kakvu mi trebamo imati jedni za druge. Trebamo imati vremena jedni za druge i za Gospodina kako vi i činite na probama i nedjeljnim svetim misama. Ne bojte se pjevati Bogu svojim srcem. Ako srce dajemo drugima ono postaje veliko poput srca današnjeg sveca Leopolda Mandića.”Nakon svete mise uslijedio je nastup 7 zborova. Župni pjevački zbor “Krijesnice” iz Viljeva predvođen voditeljicom Monikom Fekete otpjevao je “Dođite Gospodinu kličite” i “Za Tebe ću ja živjeti”. Župni dječji zbor iz Veliškovaca vodi vjeroučiteljica Kristina Sušić a uz pratnju Lore Broz na orguljama otpjevali su “Dođi Gospodine” i “Samo reci riječ”. Župni dječji zbor “Mirjam” iz Valpova vodi s. Danijela Škoro a otpjevao je pjesme “Dođite kličimo Gospodinu” i  talijansku “Forza Gesu”. Dječji župni zbor “Petrovi ključići” iz Petrijevaca vodi Višnja Šamadan a predstavili su se pjesmama “Dođite kličimo Bogu svom” i “Bog je moj spasitelj”.  Župni dječji zbor “Maranatha” iz Koške vode Doris Duvnjak i Tamara Bošnjak a otpjevali su “Dođite kličimo Gospodinu” i “Mesija”. Župni dječji zbor “Angelus” iz Bizovca koji vodi Sandra Lovrinčević otpjevao je “Dođi Gospodine” i “Princ mira”. Posljednji je nastupio župni dječji zbor “Mir” iz D. Miholjca otpjevavši “Dođite kličimo Bogu svom” i “Slavljen nek´ je Gospod”. Zbor sviranjem prati Mirna Vitković i Marija Kovač na orguljama, Jakov Šoš i Mislav Aladić na bisernicama i Filip Vrban i Borna Job na gitarama. Vodi ga s. Kristijana Kolić. Na kraju je miholjački župnik i dekan preč. Josip Antolović pozdravio djecu riječima: “Radujem se da je “Zlatna harfa” nakon dvije godine ponovo u Miholjcu. To je radost i veselje za naše najmlađe. Svi ste vi donijeli sa sobom duh svojih župnih zajednica u naš D. Miholjac. Hvala svima, župnicima koji vas podržavaju, dirigentima i voditeljima. Puno je truda uloženo s vaše strane. Nastavite tako i dalje. Čestitam svima vama, svi ste vi pobjednici ako ste uvijek uz Isusa Krista kao što je to bio naš sveti Leopold Bogdan Mandić!” Nakon uručenja priznanja župnik je djecu pozvao na domjenak na otvorenom nakon kojega su djeca igrala igre.

This entry was posted in Župne obavijesti. Bookmark the permalink.

Comments are closed.