DEKANATSKI SUSRET BRAČNIH PAROVA

Redoviti susret bračnih parova Donjomiholjačkog dekanata održan je 27. veljače 2019.g. u 19 sati u župnom pastoralnom centru. Predavač je bio mons. Vladimir Škrinjarić, župnik u Podr. Moslavini. Nakon pozdravnih riječi preč. Josipa Antolovića, donjomiholjačkog župnika i uvodne molitve, predavač je obradio temu Molitva. “Za istinsku molitvu nije dovoljna samo religioznost nego istinska vjera. Molitva je druženje s Bogom a družiti se s Bogom može samo vjernik. Uzet ću za primjer molitvu pravog i poniznog vjernika Mojsija, kao slike Isusa Krista, jedinog posrednika između Boga i čovjeka. Što više doživljavaš Boga, više shvaćaš svoju slabost i ništetnost. To nas mijenja kao što se i Mojsijevo lice promijenilo. Treba nam povjerenje u Boga Oca kojega nam objavljuje Isus. Oče naš je program onoga što trebamo moliti. Nije dovoljno moliti samo razumom. Razum spaja dušu sa tijelom i zato nije dovoljno slušati samo razum. Slušati Boga znači dopustiti Bogu da nas usreći. Vjera nadilazi razum, ona je osjećaj za dobro, za razlikovanje istine od laži. Otac će dati ono što je dobro za mene a ne ono što ja od Njega tražim – Neka bude volja Tvoja. Bog nas voli više nego što mi možemo shvatiti – mi sebe ne možemo voljeti toliko koliko nas Bog voli. Trebamo biti ponizni poput Mojsija i Bog će postati vidljiv na nama kao na Mojsiju. Sakramenti su također molitva. Onaj tko moli sigurno se mijenja jer Bog nam ponovo želi utisnuti svoju sliku u nas. Primjer za molitveni život najbolje nam pokazuje život Blažene Djevice Marije. Molite uvijek i na svakom mjestu” samo su neke od misli koje je izrekao mons. Škrinjarić. Da bi potkrijepio svoje misli o molitvi iznio je i vlastito iskustvo s Bogom koje je imao u teškoj bolesti.

Susretu su prisustvovali u najvećem broju vjernici župe iz Podr. Podgajaca zajedno sa svojim župnikom, vlč. Sinišom Paušićem i župnici iz dekanata. Susret je završio molitvom.

This entry was posted in Župne obavijesti. Bookmark the permalink.

Comments are closed.