Euharistijsko bdijenje

U noći uoči svetkovine Svi Sveti održano je Euharistijsko bdijenje od 20.00-22.00 sata. Klanjanje je predvodio župni vikar vlč. Luka Ivković. Prvi dio Euharistijskog bdijenja do 21.00 sat pjesmom je animirao zbor mladih “Agape”, dok je drugi dio do 22.00 sata bio u šutnji. Kraj bdijenja završen je litanijama Presvetom Oltarskom Sakramentu i blagoslovom s Presvetim.

Okupljeni vjernici, časne sestre, krizmanici, mladi imali su priliku kroz poticajnu riječ kapelana razmišljati o osobnoj važnosti u izgrađivanju Božjega kraljevstva na zemlji.

Kako bi svaki pojedinac one talente koje je dobio od Gospodina trebao umnažati i na taj način ući u radost Gospodara svojega.
Poput svetaca dopustiti da se Bog u njemu proslavi i na taj način umnoži ono što mu je dao i darovao na osobnu izgradnju, ali i izgradnju Božjeg kraljevstva i cijeloga svijeta. Dopustiti da se Krist nastani u srcu, preobrazi ga i proslavi se u njemu, sjati poput svetaca i slaviti Boga dok mu srce bije.

This entry was posted in Župne obavijesti. Bookmark the permalink.

Comments are closed.