Koncert povodom proslave 90 godina Mješovitog crkvenog zbora “Sveta Cecilija”

Koncert kojim je obilježen blagdan sv. Cecilije i 90 godina postojanja Župnog mješovitog pjevačkog zbora „Sv. Cecilija“ održan je 24. studenoga nakon večernje mise u župnoj crkvi Sv. Mihaela arkanđela u Donjem Miholjcu. Nastupila su četiri župna zbora.

Prvi se publici predstavio dječji zbor „Mir“ s pjesmama “Nauči nas da ljubimo” i “Slava Jaganjcu” uz glazbenu pratnju bisernica, gitare i klavira pod dirigentskom palicom s. Kristijane Kolić. Zbor mladih „Agape“, koji vodi prof. Janja Nikolić, otpjevao je pjesme “Dubine” i “Spoznaja” uz instrumentalnu pratnju klavira, brača i gitara. Zbor filijalne crkve u Rakitovici, „Adonai“ otpjevao je pjesme “Snagom ljubavi Tvoje”, “Prva ljubav opet te zove” i “Za Tebe ću živjeti”. Zborom ravna prof. Ivana Šerić Miličić. Slavljenički, Mješoviti pjevački zbor „Sv. Cecilija“, predstavio se pjesmom svog utemeljitelja, prof. Josipa Zalara, “Gospodine smiluj se” iz “Hrvatske mise u čast sv. Antuna” te pjesmama “Zdravo Majko višnjeg Boga”, “O sveta gozbo”, “Sanctus” iz “Missa Brevis in C” i “Hvalite Gospodina”. Na orguljama je bila s. Kristijana Kolić, a dirigirala je Silvija Ježić Knežević, prof.

Voditeljica koncerta, Melanija Kopić predstavila je najvažnije činjenice iz života zbora, među kojima je spomenula utemeljitelja i kompozitora prof. Josipa Zalara te život zbora nakon 1945. godine, kada zbor preuzimaju Milosrdne sestre svetog Križa. Od 1989. godine u zbor je uvedena služba dirigenta.

Na kraju koncerta pjevačima, dirigentima i publici zahvalio je župnik preč. Josip Antolović: „Ovu proslavu započeli smo prije dva dana tj. na blagdan sv. Cecilije misom na kojoj smo molili Časoslov. Ovo je vrhunac slavlja kojim završavamo ovu crkvenu godinu.“ Dirigentima su uručeni buketi cvijeća te je zajednički izvedena pjesma “Krist Kralj vlada”. Slavlje je nastavljeno domjenkom u Pastoralnom centru “Ivan Vajda”. 

This entry was posted in Župne obavijesti. Bookmark the permalink.

Comments are closed.