Blagoslov adventskog vijenaca i paljenje prve svijeće

Ispred župnog pastoralnog centra „Ivan Vajda“ u Donjem Miholjcu 30. studenoga upaljena je prva svijeća na adventskom vijencu. Uvodnu molitvu predvodio je vlč. Luka Ivković, župni vikar, a molitvu su pjesmom pratila djeca donjomiholjačkog dječjeg vrtića „Pinokio“ i župni dječji zbor „Mir“, predvođen s. Kristijanom Kolić. Prisutni vjernici uputili su se zatim u crkvu sv. Mihaela, arkanđela na Službu riječi koju je predvodio župnik Josip Antolović.

Uslijedio je koncert petrijevačke ženske vokalne skupine „Mursella“, koja je izvela desetak prigodnih pjesama na hrvatskom i engleskom jeziku. Nakon koncerta pubilci je ponuđen topli čaj ispred crkve. Ovim događajem započela je manifestacija Advent u Donjem Miholjcu čiji je glavni organizator Grad Donji Miholjac.

This entry was posted in Župne obavijesti. Bookmark the permalink.

Comments are closed.