Molitva za jedinstvo kršćana

U subotu u 18.00 sati na blagdan obraćenja sv. Pavla, apostola 25. siječnja održana je molitva za jedinstvo kršćana u župnoj crkvi sv. Mihaela, Arkanđela.

Molitvu je predvodio župni vikar vlč. Luka Ivković uz pjevanje zbora mladih Agape. Tako su zajednički mladi i ostali župljani molili za Jedinstvo prema Kristovoj želji: “Da svi budu jedno.” U kratkoj homiliji vlč. Luka je napomenuo da svaki čovjek, a napose vjernik, mora dopustiti da mu razum i srce rasvijetli Kristova svjetlost i milost kako bi još jače svjedočio živu vjeru u živoga Boga. Dopustiti, poput Pavla, da mu Bog obavije život i usmjeri putem istine i pravde, putem mira i ljubavi, putem sloge i jedinstva. Na kraju susreta zbor mladih izveo je prikladnu pjesmu “Proslavi se” moleći da se Bog proslavi u našem domu, u našem gradu, u našoj crkvi, u našem srcu i na taj način postanemo jedno u Kristu.

This entry was posted in Župne obavijesti. Bookmark the permalink.

Comments are closed.