Proslava Gospe Lurdske

U utorak 11. veljače 2020. godine održana je proslava blagdana Gospe Lurdske u crkvi sv. Jakova, apostola u Rakitovici koju je predvodio župni vikar vlč. Luka Ivković.

Samoj proslavi prethodila je Devetnica u kojoj su vjernici molili Gospinu krunicu, Litanije Gospi Lurdskoj i posvetu molitvu Gospi Lurdskoj. Svakog dana bila je prilika za ispovijed, a nakon toga uslijedila je Sveta misa s prikladnom propovjedi.
Među ostalom, župni vikar vlč. Luka je napominjao važnost života u vjeri, žrtvovanja, poniznosti, pomaganja, molitve, praštanja i nasljedovanja Kristova puta koji sigurno vodi u nebo. Svakoga dana poticao je vjernike na sakramentalni život kroz različite zgode života i poučnim pričama.

Vrhunac proslave bila je procesija s Gospinom kipom ulicama Rakitovice u kojoj su vjernici pjevali Marijanske pjesme Gospi u čast.

Kako se na Gospu Lurdsku slavi i Dan bolesnika, tako su se pjesmom i molitvom pratili svi bolesnici župe sv. Mihaela Arkanđela i širom svijeta.

This entry was posted in Župne obavijesti. Bookmark the permalink.

Comments are closed.