PRVA PRIČEST U RAKITOVICI

U nedjelju 28. lipnja 2020. godine proslavljena je Prva pričest u crkvi sv. Jakova apostola u Rakitovici za prvopričesnike filijala župe sv. Mihaela arkanđela, Donji Miholjac. Svečano euharistijsko slavlje predslavio je župni vikar vlč. Luka Ivković. Toga dana pričest su po prvi puta primili trinaestero prvopričesnika, desetero iz Rakitovice, dvoje iz Miholjačkog Poreča i jedno iz Golinaca.
Slavlju Prve pričesti prethodila je trodnevna priprema u kojoj su prvopričesnici primili prikladne darove, krunicu, medaljicu sa simbolima euharistijskih darova i Sveto Pismo. Zadnji dan trodnevnice prvopričesnici su zajedno s roditeljima i prisutnim vjernicima obnovili krsna obećanja i ispovjedili vjeru u Trojedinoga Boga.
Trodnevnu pripremu kao i samo slavlje Prve pričesti, svojim pjevanjem uzveličao je zbor mladih Adonai iz Rakitovice predvođeni voditeljicom Ivonom Andračić Perđun uz orguljsku pratnju Doris Falamić.

Fotografije: Doris Falamić i Foto Kamenić

This entry was posted in Župne obavijesti. Bookmark the permalink.

Comments are closed.