ŽIVOT I SUĐENJE BL.ALOJZIJA STEPINCA

Društveni dom u Rakitovici bio je 17. ožujka 2013. g. u 19.30 sati prepun gledatelja. Uz Rakitovčane i Miholjčane, predstavu “Život i suđenje bl. Alojzija Stepinca” došli su pogledati i predstavnici političkog i gospodarskog života Grada i Županije. Sve prisutne na početku je pozdravio miholjački gradonačelnik Stjepan Viduka koji je izrazio radost što može prisustvovati ovom kulturnom događaju,a scenarist i dramaturg gosp. Nikola Sklizović zamolio je publiku da ne bude previše kritična prema predstavi jer se ipak radi o glumcima amaterima. Predstava je trajala 90-tak minuta a napisana je prema knjizi Stelle Alexander “Životopis zagrebačkog nadbiskupa bl. Alojzija Stepinca”.Sudeći prema reakcijama publike, glumci su uspjeli dirnuti u njihova srca. Predstava započinje povratkom mladog Stepinca sa studija agronomije u rodnu kuću. Najveći dio predstave posvećen je suđenju i nadbiskupovom boravku u zatočeništvu u rodnom Krašiću. Predstavu je izvela dramska grupa KUD-a “Josip Čoklić” u slijedećem sastavu: Josip Adamović (bl. Alojzije Stepinac), Ranko Adamović (blaženikov otac i lik nadbiskupa Bauera), Štefica Lovak (blaženikova majka), Josip Balaž (glavni sudac), Nikola Greganić (javni branitelj), Dario Šimenić (politeo-branitelj), Antun Šerić (kralj Aleksandar), Miomir Adamović (Franjo Šeper), Josip Horvat (župnik Vraneković), Boris Ravas (Erik Lisak), Domagoj Žigmundić (vlč. Šalić), Danijel Lacović (vlč. Gulin), Luka Pavin (novinar), Marijan Ferčak (sudska milicija), Denis Perđun (kraljev domar), Ivan Laslavić (sudska milicija) i Melita Adamović i Adriana Čaljkušić-glasovi iz pozadine.

Sonja Devčić

This entry was posted in Župne obavijesti. Bookmark the permalink.

Comments are closed.