Izlet ministranata i malih pjevača u Križevce

Članovi dječjih zborova i ministranti iz Donjeg Miholjca i Rakitovice na kraju školske i vjeronaučne godine nagrađeni su izletom u Križevce, u subotu 8. lipnja. U pratnji nekoliko roditelja, vjeroučitelja i učitelja, dva autobusa djece posjetili su grad sv. Marka Križevčanina, naučili nešto o ovom hrvatskom svecu i njegovu rodnom gradu, o grkokatolicima i njihovoj katedrali te upoznali Pokret fokolara. Najprije su posjetili staru srednjovjekovnu crkvu Sv. Križa, gdje ih je dočekao i pozdravio križevački župnik vlč. Stjepan Soviček, a zatim su pošli do grkokatoličke katedrale Presvete Trojice, gdje su ih dočekali i ugostili fokolarini, članovi pokreta Djela Marijina.

Nakon kratkog upoznavanja s Pokretom fokolara, slavili su sv. misu u grkokatoličkoj katedrali. Liturgijsko pjevanje i sviranje animirale su djevojčice dječjeg zbora iz Rakitovice. Nakon objeda, članovi pokreta fokolara animirali su različite grupne igre na igralištima i travnjacima njihova prostranog dvorišta. Na kraju su pošli u kratki obilazak središta Križevaca te se pozdravili s domaćinima i krenuli kući.  Ovaj susret ostvaren je u suradnji s Miholjčaninom Zdenkom Horvatom koji već dulje vrijeme s obitelji živi u Križevcima, u fokolarskom gradiću Faro – Svjetionik.

This entry was posted in Župne obavijesti. Bookmark the permalink.

Comments are closed.